Продукція > HARWIN INC. > C90-3101F10SL-4P
C90-3101F10SL-4P
C90-3101F10SL-4P Harwin Inc.
DRG-00070-Technical-Drawing-Datasheet-C90-3101F-pdf.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT MALE 2P SOLDER CUP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 2 (Power)
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 10SL-4
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Cable Opening: 0.281" (7.14mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Primary Material: Metal
на замовлення 113 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 2P SOLDER CUP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 2 (Power), Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 10SL-4, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.281" (7.14mm), Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Black Zinc Cobalt Alloy, Primary Material: Metal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C90-3101F10SL-4P C90-3101F10SL-4P Виробник : Harwin C90_3101F.pdf Circular MIL Spec Connector 2P Cable Plug MIL-C-5015 COMPTBL