Продукція > HARWIN INC. > C90-3101F14S-2P
C90-3101F14S-2P
C90-3101F14S-2P Harwin Inc.
C90-3101F.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT MALE 4P SOLDER CUP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 200VAC, 250VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 4 (Power)
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 14S-2
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Cable Opening: 0.406" (10.30mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Primary Material: Metal
на замовлення 98 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 4P SOLDER CUP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 200VAC, 250VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 4 (Power), Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 14S-2, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.406" (10.30mm), Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Black Zinc Cobalt Alloy, Primary Material: Metal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: 0
Verschluss: -
Steckverbinderüberzug: -
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 4Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Silber
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelbuchse
Produktpalette: -
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus Aluminiumlegierung
Rundkontakt: Lötstift
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 44 шт:
Кількість Ціна
C90-3101F14S-2P C90-3101F14S-2P Виробник : Harwin C90_3101F.pdf Circular MIL Spec Connector C90 4-40 UNC x 6mm BRASS 5mm A/F