Продукція > HARWIN > C90-3106F14S-6P
C90-3106F14S-6P
C90-3106F14S-6P Harwin
C90_3106F-1273567.pdf
Виробник: Harwin
Circular MIL Spec Connector 6P FREE PLUG MIL-C-5015 COMPTBL
на замовлення 504 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN PLUG MALE 6P SOLDER CUP, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 200VAC, 250VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6 (Power), Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 14S-6, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.406" (10.30mm), Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Black Zinc Cobalt Alloy, Primary Material: Metal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 200VAC, 250VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6 (Power)
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 14S-6
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Cable Opening: 0.406" (10.30mm)