Продукція > KEMET > C901U101KYYDAAWL20
C901U101KYYDAAWL20
C901U101KYYDAAWL20 KEMET
KEM_C1064_X1_400_VAC_Y2_250_VAC.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 400VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5P (B)
Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: X1, Y2
Capacitance: 100 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 400VAC, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5P (B), Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Safety, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Ratings: X1, Y2, Capacitance: 100 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C901U101KYYDAAWL20 C901U101KYYDAAWL20 Виробник : KEMET KEM_C1065_X1_440%20VAC_Y2_300%20VAC-371221.pdf Ceramic Disc Capacitors 250volts 100pF 10% Y5P