Продукція > KEMET > C951U472MUVDCAWL40
C951U472MUVDCAWL40
C951U472MUVDCAWL40 KEMET
KEM_C1067_X1_400_VAC_Y1_250_VAC.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated: 400VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Size / Dimension: 0.472" Dia (12.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: X1, Y1
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Voltage - Rated: 400VAC, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.472" Dia (12.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Safety, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Ratings: X1, Y1, Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C951U472MUVDCAWL40 C951U472MUVDCAWL40 Виробник : KEMET KEM_C1067_X1_400_VAC_Y1_250_VAC-1769931.pdf Safety Capacitors 400/250V 4700pF Y5V 20% LS=10mm