Продукція > KEMET > C971U472MVWDBA7317
C971U472MVWDBA7317
C971U472MVWDBA7317 KEMET
KEM_C1068_X1_400_VAC_Y1_400_VAC.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 400VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Size / Dimension: 0.551" Dia (14.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: X1, Y1
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
на замовлення 444 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KEMET - C971U472MVWDBA7317 - Funkentstörkondensator (Keramik), Scheibe, 4700 pF, ± 20%, X1 / Y1, 400 V, 400 V, Radial bedrahtet, tariffCode: 85322300, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 10mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Durchsteckmontage, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Entstörklasse: X1 / Y1, Nennspannung Y: 400V, euEccn: NLR, Kapazität: 4700pF, Produktpalette: C900AH SFTY X1-400 Y1-400 Series, Nennspannung X: 400V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C971U472MVWDBA7317 C971U472MVWDBA7317 Виробник : KEMET KEM_C1068_X1_400_VAC_Y1_400_VAC.pdf Description: KEMET - C971U472MVWDBA7317 - Funkentstörkondensator (Keramik), Scheibe, 4700 pF, ± 20%, X1 / Y1, 400 V, 400 V, Radial bedrahtet
tariffCode: 85322300
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: 10mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Kondensatormontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Entstörklasse: X1 / Y1
Nennspannung Y: 400V
euEccn: NLR
Kapazität: 4700pF
Produktpalette: C900AH SFTY X1-400 Y1-400 Series
Nennspannung X: 400V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 8760 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
C971U472MVWDBA7317 C971U472MVWDBA7317 Виробник : KEMET KEM_C1068_X1_400_VAC_Y1_400_VAC-3316669.pdf Safety Capacitors 400/400V 4700pF Y5U 20% LS=10mm
Мінімальне замовлення: 3
C971U472MVWDBA7317 C971U472MVWDBA7317 Виробник : KEMET KEM_C1068_X1_400_VAC_Y1_400_VAC.pdf Description: CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 400VAC
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: X1, Y1
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF