Продукція > ITT CANNON, LLC > CA3106E20-22SWB-14
CA3106E20-22SWB-14
CA3106E20-22SWB-14 ITT Cannon, LLC
CA_Bayonet_VG95234-2024.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG W/SKT 6POS
Features: Backshell, Coupling Nut
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 22A, 74A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: W
Shell Size - Insert: 20-22
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.728" (18.50mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-5015
на замовлення 13 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PLUG W/SKT 6POS, Features: Backshell, Coupling Nut, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 22A, 74A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: W, Shell Size - Insert: 20-22, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.728" (18.50mm), Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-5015.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bag
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: W
Shell Size - Insert: 20-22
Termination: Crimp