Продукція > TDK CORPORATION > CAA572C0G2J204G640LJ
CAA572C0G2J204G640LJ
CAA572C0G2J204G640LJ TDK Corporation
mlcc_automotive_megacap_ca_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
Tolerance: ±2%
Lead Style: J-Lead
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 630V
Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.272" (6.90mm)
Capacitance: 0.2 µF
Написати відгук
Description: AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP, Tolerance: ±2%, Lead Style: J-Lead, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 630V, Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.272" (6.90mm), Capacitance: 0.2 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±2%
Lead Style: J-Lead
Features: High Voltage
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 630V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 0.2 µF