Продукція > TDK CORPORATION > CAA572C0G3A203J640LH
CAA572C0G3A203J640LH
CAA572C0G3A203J640LH TDK Corporation
mlcc_commercial_megacap_ca_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.02UF 1KV C0G NP0 SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Lead Style: J-Lead
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: SMD, J-Lead
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.272" (6.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.02 µF
Написати відгук
Description: TDK - CAA572C0G3A203J640LH - Keramikvielschichtkondensator, 2 Leitungen, MEGACAP, 0.02 µF, 1 kV, ± 5%, C0G / NP0, 6.4 mm, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5750], rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 5%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: C0G / NP0, euEccn: NLR, Kapazität: 0, Stapelhöhe: 6.4mm, Spannung (DC): 1kV, Produktpalette: MEGACAP CA Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CAA572C0G3A203J640LH CAA572C0G3A203J640LH Виробник : TDK 4473725.pdf Description: TDK - CAA572C0G3A203J640LH - Keramikvielschichtkondensator, 2 Leitungen, MEGACAP, 0.02 µF, 1 kV, ± 5%, C0G / NP0, 6.4 mm
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 5%
Kondensatormontage: Oberflächenmontage
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: C0G / NP0
euEccn: NLR
Kapazität: 0
Stapelhöhe: 6.4mm
Spannung (DC): 1kV
Produktpalette: MEGACAP CA Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
CAA572C0G3A203J640LH CAA572C0G3A203J640LH Виробник : TDK Corporation mlcc_commercial_megacap_ca_en.pdf Description: CAP CER 0.02UF 1KV C0G NP0 SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Lead Style: J-Lead
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: SMD, J-Lead
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.02 µF
на замовлення 572 шт:
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5750]
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 5%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Dielektrikum: C0G / NP0
euEccn: NLR
Kapazität: 0
Stapelhöhe: 6.4mm
Spannung (DC): 1kV
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 2
CAA572C0G3A203J640LH CAA572C0G3A203J640LH Виробник : TDK mlcc_commercial_megacap_ca_en.pdf Speciality Ceramic Capacitors 2220 1000VDC 20nF 5% C0G
на замовлення 300 шт:
CAA572C0G3A203J640LH Виробник : TDK ca_en.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 20nF; 1kV; C0G (NP0); ±5%; SMD; 2220; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 20nF
Operating voltage: 1kV
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 2220
Case - mm: 5750
Manufacturer series: MEGACAP
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C