Продукція > TDK CORPORATION > CAA572C0G3A443J640LJ
CAA572C0G3A443J640LJ
CAA572C0G3A443J640LJ TDK Corporation
mlcc_automotive_megacap_ca_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
Tolerance: ±5%
Lead Style: J-Lead
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.272" (6.90mm)
Capacitance: 0.044 µF
на замовлення 1200 шт:
Написати відгук
Description: TDK - CAA572C0G3A443J640LJ - Keramikvielschichtkondensator, 2 Leitungen, MEGACAP, 0.044 µF, 1 kV, 2220 [Metrisch 5750], ± 5%, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5750], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 5%, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: C0G / NP0, euEccn: NLR, Kapazität: 0.044µF, Stapelhöhe: 6.4mm, Spannung (DC): 1kV, Produktpalette: MEGACAP CA Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CAA572C0G3A443J640LJ CAA572C0G3A443J640LJ Виробник : TDK 4473726.pdf Description: TDK - CAA572C0G3A443J640LJ - Keramikvielschichtkondensator, 2 Leitungen, MEGACAP, 0.044 µF, 1 kV, 2220 [Metrisch 5750], ± 5%
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 5%
Qualifikation: AEC-Q200
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: C0G / NP0
euEccn: NLR
Kapazität: 0.044µF
Stapelhöhe: 6.4mm
Spannung (DC): 1kV
Produktpalette: MEGACAP CA Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 125°C
на замовлення 400 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 150
Tolerance: ±5%
Lead Style: J-Lead
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 0.044 µF
на замовлення 800 шт:
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 5%
Qualifikation: AEC-Q200
usEccn: EAR99
Dielektrikum: C0G / NP0
euEccn: NLR
Kapazität: 0.044µF
Stapelhöhe: 6.4mm
Spannung (DC): 1kV