Продукція > TDK > CAA573X7S2A476M640LJ
CAA573X7S2A476M640LJ
CAA573X7S2A476M640LJ TDK
4473726.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - CAA573X7S2A476M640LJ - Keramikvielschichtkondensator, 3 Leitungen, MEGACAP, 47 µF, 100 V, ± 20%, X7S, 6.4 mm
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5750]
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Kondensatormontage: Oberflächenmontage
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: X7S
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Stapelhöhe: 6.4mm
Spannung (DC): 100V
Produktpalette: MEGACAP CA Series
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 387 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - CAA573X7S2A476M640LJ - Keramikvielschichtkondensator, 3 Leitungen, MEGACAP, 47 µF, 100 V, ± 20%, X7S, 6.4 mm, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5750], rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: N, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X7S, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Stapelhöhe: 6.4mm, Spannung (DC): 100V, Produktpalette: MEGACAP CA Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±20%
Lead Style: J-Lead
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient: X7S
Size / Dimension: 0.236" L x 0.295" W (6.00mm x 7.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.272" (6.90mm)
Capacitance: 47 µF
на замовлення 158 шт:
Кількість Ціна
на замовлення 815 шт:
CAA573X7S2A476M640LJ CAA573X7S2A476M640LJ Виробник : TDK 4473726.pdf Description: TDK - CAA573X7S2A476M640LJ - Keramikvielschichtkondensator, 3 Leitungen, MEGACAP, 47 µF, 100 V, ± 20%, X7S, 6.4 mm
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Dielektrikum: X7S
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Stapelhöhe: 6.4mm
Spannung (DC): 100V
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 387 шт:
CAA573X7S2A476M640LJ CAA573X7S2A476M640LJ Виробник : TDK mlcc_automotive_megacap_ca_en.pdf Cap Ceramic 47uF 100V X7S 20% SMD 3 Stacked 125°C T/R Automotive AEC-Q200
товару немає в наявності
Tolerance: ±20%
Lead Style: J-Lead
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7S
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 47 µF