CB037G0472JBA
CB037G0472JBA Kyocera AVX
cb-pen.pdf
Виробник: Kyocera AVX
Film Capacitors 250V 4700pF 5% 1812
на замовлення 720 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 4700PF 5% 250VDC 1812, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm).
Інші пропозиції CB037G0472JBA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CB037G0472JBA CB037G0472JBA Виробник : KYOCERA AVX cb-pen.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 250VDC 1812
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
товару немає в наявності
CB037G0472JBA CB037G0472JBA Виробник : KYOCERA AVX cb-pen.pdf Category: SMD Film Capacitors
Description: Capacitor: polyethylene; 4.7nF; ±5%; 160VAC; 250VDC; 1812
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 160V AC; 250V DC
Case - inch: 1812
Type of capacitor: polyethylene
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 4.7nF