CB042D0474JBC
CB042D0474JBC KYOCERA AVX
cb-petht.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC 2220
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC 2220, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm).
Інші пропозиції CB042D0474JBC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CB042D0474JBC CB042D0474JBC Виробник : KYOCERA AVX cb-petht.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC 2220
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Capacitance: 0.47 µF
товару немає в наявності
CB042D0474JBC CB042D0474JBC Виробник : Kyocera AVX cb_petht.pdf Film Capacitors 63V 0.47uF 5% 2220
CB042D0474JBC CB042D0474JBC Виробник : KYOCERA AVX cb-petht.pdf Category: SMD Film Capacitors
Description: Capacitor: polyethylene; 470nF; ±5%; 40VAC; 63VDC; 2220; -55÷125°C
Type of capacitor: polyethylene
Capacitance: 0.47µF
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 40V AC; 63V DC
Case - inch: 2220
Operating temperature: -55...125°C