Продукція > CINCON > CEB100W-48S12
CEB100W-48S12
CEB100W-48S12 Cincon
Cincon_6_7_2024_Datasheet_CEB100W_series-3459810.pdf
Виробник: Cincon
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 100W 16.5-74Vin 12Vout
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 100W,, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: Eighth Brick, Size / Dimension: 2.45" L x 1.05" W x 0.50" H (62.2mm x 26.6mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 74V, Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 8.3A, Supplier Device Package: Eighth Brick, Voltage - Input (Min): 16.5V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 100 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CEB100W-48S12 Виробник : Cincon Electronics Co. LTD Datasheet-CEB100W-series.pdf Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 100W,
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: Eighth Brick
Size / Dimension: 2.45" L x 1.05" W x 0.50" H (62.2mm x 26.6mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 74V
Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 8.3A
Supplier Device Package: Eighth Brick
Voltage - Input (Min): 16.5V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV