CED0J221MCB6358
CED0J221MCB6358 Chinsan (Elite)
CED%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 440 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 92 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 230 mA @ 100 kHz
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 440 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 92 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 230 mA @ 100 kHz.
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 440 mOhms