Продукція > IGUS > CF10.25.07
CF10.25.07
CF10.25.07 igus
EU_Data_sheet_chainflex_CF10.pdf
Виробник: igus
Multi-Conductor Cables Priced Per Foot, chainflex TPE control cable CF10 - 2.5mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис CF10.25.07 igus
Category: Cables for Power Chains - Shielded, Description: Wire: control cable; chainflex® CF10; 7G2.5mm2; black; stranded, Type of wire: control cable, Kind of wire: chainflex® CF10, Cable structure: 7G2.5mm2, Insulation colour: black, Core structure: stranded, Kind of core: Cu, Operating temperature: -35...100°C, Shield structure: shielded; tinned copper braid, Wire insulation material: elastomer thermoplastic TPE, Cable external diameter: 13.5mm, Number of cores: 7, Rated voltage: 0.3kV; 0.5kV, Core section: 2.5mm2, Core marking: black, numbered + ground wire, CPR standard: no classification, Earth core: yellow-green, Resistance to: mineral oils; moisture; most of oils; temperature; UV rays, Cable application: control for machines; indoor; industrial applications; outdoor; power chain; rapid handling systems, Cable features: self-supporting, Kind of material: halogen free.
Інші пропозиції CF10.25.07
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CF10.25.07 CF10.25.07 Виробник : IGUS CF10EN.pdf Category: Cables for Power Chains - Shielded
Description: Wire: control cable; chainflex® CF10; 7G2.5mm2; black; stranded
Type of wire: control cable
Kind of wire: chainflex® CF10
Cable structure: 7G2.5mm2
Insulation colour: black
Core structure: stranded
Kind of core: Cu
Operating temperature: -35...100°C
Shield structure: shielded; tinned copper braid
Wire insulation material: elastomer thermoplastic TPE
Cable external diameter: 13.5mm
Number of cores: 7
Rated voltage: 0.3kV; 0.5kV