Продукція > IGUS > CF11.021.D
CF11.021.D
CF11.021.D igus
EU_Data_sheet_chainflex_CF11.D.pdf
Виробник: igus
Multi-Conductor Cables Priced Per Foot, chainflex TPE encoder cable 6 C x 20 AWG
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис CF11.021.D igus
Category: Cables for Power Chains - Shielded, Description: Wire: test lead cable; hybrid; yellow-green; stranded; Cu,tinned, Type of wire: test lead cable, Kind of wire: hybrid, Cable structure: 3x2x0.25mm2; 3x2x0.5mm2; 4x0.25mm2, Insulation colour: yellow-green, Core structure: stranded, Kind of core: Cu; tinned, Operating temperature: -35...90°C, Shield structure: shielded; tinned copper braid, Wire insulation material: elastomer thermoplastic TPE, Cable external diameter: 11mm, Number of cores: 16, Rated voltage: 50V, Core section: 0.25mm2; 0.5mm2, Core marking: coloured, CPR standard: no classification, Earth core: none, No. of pairs: 6, Resistance to: mineral oils; moisture; most of oils; UV rays, Cable application: indoor; outdoor; power chain; rapid handling systems; testing, Cable features: self-supporting; twisted pair conductors, Kind of material: halogen free, Manufacturer series: chainflex® CF11.
Інші пропозиції CF11.021.D
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CF11.021.D CF11.021.D Виробник : IGUS CF11EN.M.pdf Category: Cables for Power Chains - Shielded
Description: Wire: test lead cable; hybrid; yellow-green; stranded; Cu,tinned
Type of wire: test lead cable
Kind of wire: hybrid
Cable structure: 3x2x0.25mm2; 3x2x0.5mm2; 4x0.25mm2
Insulation colour: yellow-green
Core structure: stranded
Kind of core: Cu; tinned
Operating temperature: -35...90°C
Shield structure: shielded; tinned copper braid
Wire insulation material: elastomer thermoplastic TPE
Cable external diameter: 11mm
Number of cores: 16
Rated voltage: 50V