Продукція > CVILUX USA > CF25101D0R0-10-NH
CF25101D0R0-10-NH
CF25101D0R0-10-NH Cvilux USA
CF2519SF.PDF
Виробник: Cvilux USA
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 10POS 1MM RA
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 10
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.087" (2.20mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 10POS 1MM RA, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.087" (2.20mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free, Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CF25101D0R0-10-NH CF25101D0R0-10-NH Виробник : Cvilux USA CF2519SF.PDF Description: CONN FFC FPC BOTTOM 10POS 1MM RA
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Number of Positions: 10
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Flip Lock
FFC, FCB Thickness: 0.30mm