CFB600-24S28P
CFB600-24S28P Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-CFB600-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 28V 602W
Packaging: Box
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Full Brick
Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 21.5A
Supplier Device Package: Full Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 28V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 602 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 28V 602W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Full Brick, Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 21.5A, Supplier Device Package: Full Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 28V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 602 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.