CFB600-24S32P
CFB600-24S32P Cincon Electronics Co. LTD
index_en.php
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 32V 608W
Package / Case: Full Brick
Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 19A
Supplier Device Package: Full Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 32V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 608 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 32V 608W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Full Brick, Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 19A, Supplier Device Package: Full Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 32V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 608 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.