Продукція > TDK > CGA2B1X7S1C474K050BC
CGA2B1X7S1C474K050BC
CGA2B1X7S1C474K050BC TDK
mlcc_automotive_general_en.pdf
Виробник: TDK
Description: CAP CER 0.47UF 16V X7S 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7S
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
на замовлення 400000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.47UF 16V X7S 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7S, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CGA2B1X7S1C474K050BC CGA2B1X7S1C474K050BC Виробник : TDK mlcc_automotive_general_en.pdf Description: CAP CER 0.47UF 16V X7S 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7S
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
CGA2B1X7S1C474K050BC CGA2B1X7S1C474K050BC Виробник : TDK mlcc_automotive_general_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CGA 0402 16V 0.47uF X7S 10% AEC-Q200