Продукція > TDK > CGA2B1X8R1E473K050BD
CGA2B1X8R1E473K050BD
CGA2B1X8R1E473K050BD TDK
mlcc_automotive_epoxy_en.pdf
Виробник: TDK
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 25V 0.047uF X8R 10% AEC-Q200 EPXY
на замовлення 2945 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 22
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.047UF 25V 0402 EPOXY, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Epoxy Mountable, High Temperature, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X8R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CGA2B1X8R1E473K050BD CGA2B1X8R1E473K050BD Виробник : TDK Corporation mlcc_automotive_epoxy_en.pdf Description: CAP CER 0.047UF 25V 0402 EPOXY
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable, High Temperature
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X8R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
на замовлення 414 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X8R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
товару немає в наявності
CGA2B1X8R1E473K050BD Виробник : TDK mlcc_automotive_epoxy_en.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47nF; 25V; X8R; ±10%; SMD; 0402; 178mm
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...150°C
Dielectric: X8R
Type of capacitor: ceramic
Roll diameter max.: 178mm
Operating voltage: 25V
Capacitance: 47nF