Продукція > TDK CORPORATION > CGA3E2C0G1H070D080AA
CGA3E2C0G1H070D080AA
CGA3E2C0G1H070D080AA TDK Corporation
mlcc_automotive_general_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 7PF 50V C0G 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.5pF
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 7 pF
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 7PF 50V C0G 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.5pF, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 7 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CGA3E2C0G1H070D080AA CGA3E2C0G1H070D080AA Виробник : TDK mlcc_automotive_general_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CGA 0603 50V 7pF C0G 0.50pF AEC-Q200
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 36
CGA3E2C0G1H070D080AA CGA3E2C0G1H070D080AA Виробник : TDK Corporation mlcc_automotive_general_en.pdf Description: CAP CER 7PF 50V C0G 0603
Tolerance: ±0.5pF
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 7 pF
Мінімальне замовлення: 34
CGA3E2C0G1H070D080AA Виробник : TDK CGA-series.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 7pF; 50V; C0G (NP0); ±0.5pF; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 7pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Capacitance tolerance: ±0.5pF
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Roll diameter max.: 178mm
Operating temperature: -55...125°C