Продукція > TDK CORPORATION > CGA3E3X5R1H154K080AB
CGA3E3X5R1H154K080AB
CGA3E3X5R1H154K080AB TDK Corporation
mlcc_automotive_general_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.15UF 50V X5R 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.15UF 50V X5R 0603, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CGA3E3X5R1H154K080AB CGA3E3X5R1H154K080AB Виробник : TDK Corporation mlcc_automotive_general_en.pdf Description: CAP CER 0.15UF 50V X5R 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 29
CGA3E3X5R1H154K080AB CGA3E3X5R1H154K080AB Виробник : TDK mlcc_automotive_general_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CGA 0603 50V 0.15uF X5R 10% AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 19
CGA3E3X5R1H154K080AB Виробник : TDK CGA-series.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150nF; 50V; X5R; ±10%; SMD; 0603; 178mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.15µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...85°C
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 178mm