Продукція > TDK CORPORATION > CGB2A1X5R1C474M033BC
CGB2A1X5R1C474M033BC
CGB2A1X5R1C474M033BC TDK Corporation
mlcc_commercial_lowprofile_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 0.47 µF
на замовлення 40000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Low Profile, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 0.47 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CGB2A1X5R1C474M033BC CGB2A1X5R1C474M033BC Виробник : TDK Corporation mlcc_commercial_lowprofile_en.pdf Description: CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402
Tolerance: ±20%
Features: Low Profile
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.47 µF