Продукція > TDK > CGB2A1X6S1A474M033BC
CGB2A1X6S1A474M033BC
CGB2A1X6S1A474M033BC TDK
mlcc_commercial_lowprofile_en.pdf
Виробник: TDK
Description: CAP CER 0.47UF 10V X6S 0402
Tolerance: ±20%
Features: Low Profile
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X6S
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 0.47 µF
на замовлення 8531 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 29
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.47UF 10V X6S 0402, Tolerance: ±20%, Features: Low Profile, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X6S, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 0.47 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CGB2A1X6S1A474M033BC CGB2A1X6S1A474M033BC Виробник : TDK lcc_commercial_lowprofile_en-520027.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.47uF 10volts X6S 20%
CGB2A1X6S1A474M033BC CGB2A1X6S1A474M033BC Виробник : TDK mlcc_commercial_lowprofile_en.pdf Description: CAP CER 0.47UF 10V X6S 0402
Tolerance: ±20%
Features: Low Profile
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X6S
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.47 µF