CGD65B200S2-T13
CGD65B200S2-T13 Cambridge GaN Devices
CGD65B200S2.pdf
Виробник: Cambridge GaN Devices
Description: 650V GAN HEMT, 200MOHM, DFN5X6.
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: GaNFET (Gallium Nitride)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 8.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 600mA, 12V
FET Feature: Current Sensing
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.2V @ 2.75mA
Supplier Device Package: 8-DFN (5x6)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 9V, 20V
Vgs (Max): +20V, -1V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1.4 nC @ 12 V
на замовлення 4119 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 650V GAN HEMT, 200MOHM, DFN5X6., Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerVDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: GaNFET (Gallium Nitride), Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 8.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 600mA, 12V, FET Feature: Current Sensing, Vgs(th) (Max) @ Id: 4.2V @ 2.75mA, Supplier Device Package: 8-DFN (5x6), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 9V, 20V, Vgs (Max): +20V, -1V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1.4 nC @ 12 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CGD65B200S2-T13 CGD65B200S2-T13 Виробник : Cambridge GaN Devices CGD65B200S2.pdf Description: 650V GAN HEMT, 200MOHM, DFN5X6.
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Feature: Current Sensing
Part Status: Active
Vgs (Max): +20V, -1V