CHB100-24S05N
CHB100-24S05N Cincon Electronics Co. LTD
index_en.php
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 5V 100W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 20A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 100W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 20A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 100 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.
Інші пропозиції CHB100-24S05N
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CHB100-24S05N CHB100-24S05N Виробник : Cincon index_en.php Isolated DC/DC Converters DC-DC Converter, Half Brick, 100 Watt, Wide Input Range, Single Output, 18-36VDC Input, 5VDC Output, Negative Logic
товару немає в наявності
CHB100-24S05N Виробник : CINCON Datasheet-CHB100.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 100W; Uin: 24VDC; Uout: 5VDC; Iin: 50mA; Iout: 20A
Case: Half Brick
Mounting: THT
Input voltage: 24V DC
Power: 0.1kW
Efficiency: 84%
Insulation voltage: 1.5kV DC
Additional functions: remote ON/OFF control
Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: CHB100
Type of converter: DC/DC
Application: industry
Operating temperature: -40...100°C
Input current: 50mA
Body dimensions: 61x57.9x12.7mm
Number of outputs: 1
Output current: 20A
Output voltage: 5V DC