CHB200W-110S12-CMFD Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: RAILWAY BRICK DC-DC CHB200W-110S
Packaging: Box
Power (Watts): 200W
Size / Dimension: 6.50" L x 3.09" W x 1.57" H (165.0mm x 78.6mm x 40.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CE, UKCA
Efficiency: 90.5%
Current - Output (Max): 16.7A
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 200W; Uin: 43÷160VDC; Uout: 12VDC; Iout: 16.7A; THT, Type of converter: DC/DC, Power: 0.2kW, Input voltage: 43...160V DC, Output voltage: 12V DC, Output current: 16.7A, Mounting: THT, Manufacturer series: CHB200W-110S, Body dimensions: 165x78.6x40mm, Efficiency: 90.5%, Operating temperature: -40...100°C, Insulation voltage: 3kV DC, Number of outputs: 1, Application: railway industry, Additional functions: adjustable output current level, Conform to the norm: EN 50155, Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Switching frequency: 300kHz.
Інші пропозиції CHB200W-110S12-CMFD
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CHB200W-110S12-CMFD CHB200W-110S12-CMFD Виробник : Cincon DC/DC Converters - Chassis Mount 200W 43-160Vi 12Vo 16.7A w/cover
товару немає в наявності
CHB200W-110S12-CMFD Виробник : CINCON Datasheet-CHB200W-110S-CMFC-D.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 200W; Uin: 43÷160VDC; Uout: 12VDC; Iout: 16.7A; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 0.2kW
Input voltage: 43...160V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 16.7A
Mounting: THT
Manufacturer series: CHB200W-110S
Body dimensions: 165x78.6x40mm
Efficiency: 90.5%
Operating temperature: -40...100°C
Insulation voltage: 3kV DC
Number of outputs: 1
Application: railway industry
Additional functions: adjustable output current level
Conform to the norm: EN 50155
Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Switching frequency: 300kHz