Продукція > CINCON > CHB200W-110S12
CHB200W-110S12
CHB200W-110S12 CINCON
Datasheet-CHB200W-110S.pdf
Виробник: CINCON
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 200W; Uin: 43÷160VDC; Uout: 12VDC; Iout: 16.7A; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 0.2kW
Input voltage: 43...160V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 16.7A
Mounting: THT
Manufacturer series: CHB200W-110S
Body dimensions: 57.9x61x12.7mm
Efficiency: 91%
Operating temperature: -40...100°C
Insulation voltage: 3kV DC
Number of outputs: 1
Additional functions: adjustable output current level
Protection: anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Switching frequency: 300kHz
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 200W; Uin: 43÷160VDC; Uout: 12VDC; Iout: 16.7A; THT, Type of converter: DC/DC, Power: 0.2kW, Input voltage: 43...160V DC, Output voltage: 12V DC, Output current: 16.7A, Mounting: THT, Manufacturer series: CHB200W-110S, Body dimensions: 57.9x61x12.7mm, Efficiency: 91%, Operating temperature: -40...100°C, Insulation voltage: 3kV DC, Number of outputs: 1, Additional functions: adjustable output current level, Protection: anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Switching frequency: 300kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CHB200W-110S12 Виробник : Cincon Electronics Co., Ltd. datasheet-chb200w-110s.pdf Module DC-DC 110VIN 1-OUT 12V 16.7A 200W 8-Pin Half-Brick
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
CHB200W-110S12 CHB200W-110S12 Виробник : Cincon Datasheet_CHB200W_110S.pdf DC/DC Converters - Through Hole 200W 43-160Vin 12Vout 16.7A