CHB200W12-72S24
CHB200W12-72S24 Cincon Electronics Co. LTD
Datsheet-CHB200W12-72-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 24V 200W
Features: Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Box
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 8.4A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 14V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 200 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 50155; 62368-1
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 24V 200W, Features: Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Box, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 8.4A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 14V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 200 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 50155; 62368-1.