Продукція > CINCON > CHB500W-24S12-PC
CHB500W-24S12-PC
CHB500W-24S12-PC Cincon
Cincon_7-1-2024_Datasheet-CHB500W-series.pdf
Виробник: Cincon
DC/DC Converters - Through Hole 500W 24Vin 12Vout 42A PControl
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 500W 9, Features: Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Bulk, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 40V, Approval Agency: CE, UKCA, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 42A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 500 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CHB500W-24S12-PC Виробник : Cincon Electronics Co. LTD Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 500W 9
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 40V
Approval Agency: CE, UKCA
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 42A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 500 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
товару немає в наявності
CHB500W-24S12-PC Виробник : CINCON CHB500W.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 500W; Uin: 9÷40VDC; Uout: 12VDC; Iout: 42A; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 0.5kW
Input voltage: 9...40V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 42A
Mounting: THT
Manufacturer series: CHB500W
Body dimensions: 61x12.7x57.9mm
Efficiency: 90%
Operating temperature: -40...105°C
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV DC
Number of outputs: 1
Switching frequency: 200kHz