Продукція > BOURNS > CHP0603-JW-181ELF
CHP0603-JW-181ELF
CHP0603-JW-181ELF BOURNS
chp.pdf
Виробник: BOURNS
Description: BOURNS - CHP0603-JW-181ELF - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 180 ohm, ± 5%, 333.3 mW, 0603 [Metrisch 1608]
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: Y-EX
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608]
Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 333.3mW
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: Y
Widerstand: 180ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 5%
Temperaturkoeffizient: ± 200ppm/°C
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: CHP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 75V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 2936 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 67
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BOURNS - CHP0603-JW-181ELF - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 180 ohm, ± 5%, 333.3 mW, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 333.3mW, Widerstandstyp: Hochleistung, isCanonical: Y, Widerstand: 180ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 5%, Temperaturkoeffizient: ± 200ppm/°C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: CHP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 75V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CHP0603-JW-181ELF CHP0603-JW-181ELF Виробник : Bourns Inc. chp.pdf Description: RES 180 OHM 5% 1/3W 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.333W, 1/3W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 180 Ohms
на замовлення 138 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 23
CHP0603-JW-181ELF CHP0603-JW-181ELF Виробник : Bourns chp-1858668.pdf Thick Film Resistors - SMD 1/3W 180ohms 5% 200ppm Ultra HP Chip
Мінімальне замовлення: 23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.333W, 1/3W
Tolerance: ±5%
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Resistance: 180 Ohms