Продукція > BOURNS INC. > CHP0805-FX-1R00ELF
CHP0805-FX-1R00ELF
CHP0805-FX-1R00ELF Bourns Inc.
chp.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: RESHIGHPOWER 0805 1R 1% 1/2W TC1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Resistance: 1 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RESHIGHPOWER 0805 1R 1% 1/2W TC1, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Resistance: 1 Ohms.