Продукція > CVILUX USA > CI1506M1VR0-NH
CI1506M1VR0-NH
CI1506M1VR0-NH Cvilux USA
CI1529S.pdf
Виробник: Cvilux USA
Description: 6 POS 1.50MM(.059) WIRE TO BOARD
Features: Pick and Place, Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 6
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.059" (1.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 120.0µin (3.05µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.199" (5.05mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Plastic, Halogen Free
Contact Length - Mating: 0.093" (2.36mm)
на замовлення 3600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 900
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 6 POS 1.50MM(.059) WIRE TO BOARD, Features: Pick and Place, Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 50VAC, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 6, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.059" (1.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 120.0µin (3.05µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.199" (5.05mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Plastic, Halogen Free, Contact Length - Mating: 0.093" (2.36mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CI1506M1VR0-NH CI1506M1VR0-NH Виробник : Cvilux USA CI1529S.pdf Description: 6 POS 1.50MM(.059) WIRE TO BOARD
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 6
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Shrouded - 4 Wall