CIH03T12NJNC
CIH03T12NJNC Samsung Electro-Mechanics
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 12NH 150MA 700MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 700mOhm Max
Q @ Freq: 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 12 nH
Current Rating (Amps): 150 mA