CIH05QR12JNC
CIH05QR12JNC Samsung Electro-Mechanics
chip_inductor2.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.12uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.15A 2Ohm DCR 0402 T/R
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 120NH 150MA 2 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 600MHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Інші пропозиції CIH05QR12JNC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CIH05QR12JNC CIH05QR12JNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics Description: FIXED IND 120NH 150MA 2 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 600MHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 150 mA