CINT1175A4806K03 SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
CINT1175A_DS.pdf
Виробник: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Description: AC/DC CONVERTER 48V 120W
Power (Watts): 120W (173W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.00" L x 4.00" W x 1.30" H (50.8mm x 101.6mm x 33.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 3.6 A
на замовлення 214 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 120W, Power (Watts): 120W (173W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 2.00" L x 4.00" W x 1.30" H (50.8mm x 101.6mm x 33.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 3.6 A.