CL03A105MQ3CSNC
CL03A105MQ3CSNC Samsung Electro-Mechanics
CL03A105MQ3CSNC_Spec.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 1 µF
на замовлення 2880000 шт:
Написати відгук
Description: SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS - CL03A105MQ3CSNC - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 1 µF, 6.3 V, 0201 [Metrisch 0603], ± 20%, X5R, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0201 [Metrisch 0603], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X5R, Produktlänge: 0.6mm, euEccn: NLR, Spannung (AC): -, Kapazität: 1µF, Spannung (DC): 6.3V, Produktpalette: CL Series, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: Standard-Anschluss, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: 0.3mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL03A105MQ3CSNC CL03A105MQ3CSNC Виробник : SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS SEMS-S-A0009360980-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS - CL03A105MQ3CSNC - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 1 µF, 6.3 V, 0201 [Metrisch 0603], ± 20%, X5R
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0201 [Metrisch 0603]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: X5R
Produktlänge: 0.6mm
euEccn: NLR
Spannung (AC): -
Kapazität: 1µF
Spannung (DC): 6.3V
Produktpalette: CL Series
productTraceability: No
Kondensatoranschlüsse: Standard-Anschluss
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Produktbreite: 0.3mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 863
CL03A105MQ3CSNC CL03A105MQ3CSNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL03A105MQ3CSNC_Spec.pdf Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Capacitance: 1 µF
Мінімальне замовлення: 50
CL03A105MQ3CSNC CL03A105MQ3CSNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL03A105MQ3CSNC_Spec.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF+/-20% 6.3V X5R 0 0201
Мінімальне замовлення: 24
CL03A105MQ3CSNC CL03A105MQ3CSNC Виробник : SAMSUNG mlcc_samsung.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 6.3V; X5R; ±20%; SMD; 0201
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 6.3V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0201
Case - mm: 0603
Operating temperature: -55...85°C