CL03A105MQ3CSNH
CL03A105MQ3CSNH Samsung Electro-Mechanics
mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL03A105MQ3CSN
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
на замовлення 1860000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Capacitor: ceramic; 1uF; 6.3V; X5R; ±20%; SMD; 0201
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 6.3V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0201
Case - mm: 0603
Operating temperature: -55...85°C
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
CL03A105MQ3CSNH CL03A105MQ3CSNH Виробник : Samsung Electro-Mechanics mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL03A105MQ3CSN Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Мінімальне замовлення: 40
CL03A105MQ3CSNH CL03A105MQ3CSNH Виробник : Samsung Electro-Mechanics mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL03A105MQ3CSN Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF+/-20% 6.3V X5R 0 0201