CL03A475MQ5C65C
CL03A475MQ5C65C Samsung Electro-Mechanics
mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL03A475MQ5C65
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0201
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.015" (0.39mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
на замовлення 270000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0201, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.015" (0.39mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL03A475MQ5C65C CL03A475MQ5C65C Виробник : Samsung Electro-Mechanics mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL03A475MQ5C65 Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0201
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
CL03A475MQ5C65C CL03A475MQ5C65C Виробник : Samsung Electro-Mechanics Samsung_MLCC_1837944-1929650.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF X5R +/-20% 6.3 0201