CL03B102KO3NNNC
CL03B102KO3NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL03B102KO3NNNC_Spec.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 1000PF 16V X7R 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
на замовлення 2960000 шт:
Написати відгук
Description: SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS - CL03B102KO3NNNC - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 1000 pF, 16 V, 0201 [Metrisch 0603], ± 10%, X7R, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0201 [Metrisch 0603], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X7R, Produktlänge: 0.6mm, euEccn: NLR, Kapazität: 1000pF, Spannung (DC): 16V, Produktpalette: CL Series, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: Umwickelt, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.3mm, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL03B102KO3NNNC CL03B102KO3NNNC Виробник : SAMSUNG mlcc_samsung.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 1nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0201
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 16V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0201
Case - mm: 0603
Operating temperature: -55...125°C
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 417
CL03B102KO3NNNC CL03B102KO3NNNC Виробник : SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS 2710128.pdf Description: SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS - CL03B102KO3NNNC - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 1000 pF, 16 V, 0201 [Metrisch 0603], ± 10%, X7R
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0201 [Metrisch 0603]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: X7R
Produktlänge: 0.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 1000pF
Spannung (DC): 16V
Produktpalette: CL Series
productTraceability: No
Kondensatoranschlüsse: Umwickelt
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 0.3mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 500
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Dielektrikum: X7R
Produktlänge: 0.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 1000pF
Spannung (DC): 16V
Produktpalette: CL Series
productTraceability: No
Produktbreite: 0.3mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 218
CL03B102KO3NNNC CL03B102KO3NNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics MLCC-1837944.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1nF+/-10% 16V X7R 06 0201
Мінімальне замовлення: 44
CL03B102KO3NNNC CL03B102KO3NNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL03B102KO3NNNC_Spec.pdf Description: CAP CER 1000PF 16V X7R 0201
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF