CL03B472KQSVPNC
CL03B472KQSVPNC Samsung Electro-Mechanics
CL03B472KQSVPNC_Spec.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 4.7NF 6.3V X7R 0201
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.014" (0.35mm)
Capacitance: 4700 pF
на замовлення 40000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7NF 6.3V X7R 0201, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.014" (0.35mm), Capacitance: 4700 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL03B472KQSVPNC CL03B472KQSVPNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL03B472KQSVPNC_Spec.pdf Description: CAP CER 4.7NF 6.3V X7R 0201
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 4700 pF