CL10A105KQ8NNNC
CL10A105KQ8NNNC Samsung Electro-Mechanics
specsheetcl10a105kq8nnn20250411.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 1uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0603 85°C T/R
на замовлення 4096000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 1 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL10A105KQ8NNNC CL10A105KQ8NNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheetcl10a105kq8nnn20250411.pdf Cap Ceramic 1uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0603 85°C T/R
Кількість Ціна
CL10A105KQ8NNNC CL10A105KQ8NNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10A105KQ8NNNC_Spec.pdf Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 1 µF
CL10A105KQ8NNNC CL10A105KQ8NNNC Виробник : SAMSUNG mlcc_samsung.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 1uF; 6.3V; X5R; ±10%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 6.3V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...85°C
Мінімальне замовлення: 230
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Capacitance: 1 µF
Мінімальне замовлення: 50
CL10A105KQ8NNNC CL10A105KQ8NNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics MLCC-1837944.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF+/-10% 6.3V X5R 1 0603
Мінімальне замовлення: 43
CL10A105KQ8NNNC Виробник : Samsung CL10A105KQ8NNNC_Spec.pdf Multilayer ceramic chip capacitor; 1uF; 6.3V; X5R; ±10%; SMD; case: 0603; operating temperature: -55°C ~85°C Multilayer ceramic chip capacitor; 1uF  K3SU 1/06x5rk