CL10A106MQNNHBC
CL10A106MQNNHBC Samsung Electro-Mechanics
specsheet_cl10a106mqnnhb_20240816.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
Написати відгук
Description: CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Acoustic Noise Reduction, Thickness (Max): 0.041" (1.05mm), Capacitance: 10 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL10A106MQNNHBC CL10A106MQNNHBC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10A106MQNNHBC_Spec.pdf Description: CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Acoustic Noise Reduction
Thickness (Max): 0.041" (1.05mm)
Capacitance: 10 µF