CL10A475KQ8NNWC
CL10A475KQ8NNWC Samsung Electro-Mechanics
CL10A475KQ8NNWC_Spec.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
на замовлення 244000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL10A475KQ8NNWC CL10A475KQ8NNWC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10A475KQ8NNWC_Spec.pdf Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 45
CL10A475KQ8NNWC CL10A475KQ8NNWC Виробник : Samsung Electro-Mechanics MLCC-1837944.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF+/-10% 6.3V X5R 0603
Мінімальне замовлення: 43
CL10A475KQ8NNWC CL10A475KQ8NNWC Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheet_cl10a475kq8nnw_20240816.pdf Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0603 85°C T/R