CL10A475MA8NQNC
CL10A475MA8NQNC Samsung Electro-Mechanics
specsheet_cl10a475ma8nqn_20240810.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
на замовлення 16000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 25V X5R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL10A475MA8NQNC CL10A475MA8NQNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheet_cl10a475ma8nqn_20240810.pdf Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
Кількість Ціна
CL10A475MA8NQNC CL10A475MA8NQNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10A475MA8NQNC_Spec.pdf Description: CAP CER 4.7UF 25V X5R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
CL10A475MA8NQNC CL10A475MA8NQNC Виробник : SAMSUNG mlcc_samsung.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 4.7uF; 25V; X5R; ±20%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 4.7µF
Operating voltage: 25V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...85°C
Мінімальне замовлення: 36
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Мінімальне замовлення: 18
CL10A475MA8NQNC CL10A475MA8NQNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics MLCC-1837944.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF+/-20% 25V X5R 0603
Мінімальне замовлення: 16