CL10A476MQ8QRNC
CL10A476MQ8QRNC Samsung Electro-Mechanics
cl10a476mq8qrn_specsheet.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 47uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
на замовлення 88000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 47UF 6.3V X5R 0603, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL10A476MQ8QRNC CL10A476MQ8QRNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10A476MQ8QRNC_Spec.pdf Description: CAP CER 47UF 6.3V X5R 0603
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Кількість Ціна
CL10A476MQ8QRNC CL10A476MQ8QRNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics cl10a476mq8qrn_specsheet.pdf Cap Ceramic 47uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
CL10A476MQ8QRNC CL10A476MQ8QRNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10A476MQ8QRNC_Spec.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 47uF+/-20% 6.3V X5R 0603
Мінімальне замовлення: 6
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Мінімальне замовлення: 5
CL10A476MQ8QRNC Виробник : SAMSUNG CL10A476MQ8QRNC_Spec.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47uF; 6.3VDC; X5R; ±20%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 6.3V DC
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Manufacturer series: CL
Operating temperature: -55...85°C
Body dimensions: 1.6x0.8mm