CL10B102KB8WPNC
CL10B102KB8WPNC Samsung Electro-Mechanics
CL10B102KB8WPNC_Spec.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Open Mode
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
на замовлення 64000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS - CL10B102KB8WPNC - CAP, AEC-Q200, 1000PF, 50V, MLCC, 0603, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [1608 Metric], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55, Dielektrikum: X7R, Produktlänge: 1.6, euEccn: NLR, Kapazität: 1000, Spannung (DC): 50, Produktpalette: CL Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125, Kondensatoranschlüsse: Wraparound, Produktbreite: 0.85, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL10B102KB8WPNC CL10B102KB8WPNC Виробник : SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS SEMS-S-A0007758835-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS - CL10B102KB8WPNC - CAP, AEC-Q200, 1000PF, 50V, MLCC, 0603
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [1608 Metric]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: AEC-Q200
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55
Dielektrikum: X7R
Produktlänge: 1.6
euEccn: NLR
Kapazität: 1000
Spannung (DC): 50
Produktpalette: CL Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 125
Kondensatoranschlüsse: Wraparound
Produktbreite: 0.85
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
Кількість Ціна
CL10B102KB8WPNC CL10B102KB8WPNC Виробник : SAMSUNG mlcc_samsung.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Conform to the norm: AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 589
CL10B102KB8WPNC CL10B102KB8WPNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10B102KB8WPNC_Spec.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1nF+/-10% 50V X7R 16 0603
Мінімальне замовлення: 47
CL10B102KB8WPNC CL10B102KB8WPNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10B102KB8WPNC_Spec.pdf Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Tolerance: ±10%
Features: Open Mode
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF