Продукція > SAMSUNG > CL10B102KC8WPNC
CL10B102KC8WPNC
CL10B102KC8WPNC SAMSUNG
mlcc_samsung.pdf
Виробник: SAMSUNG
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 1nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Conform to the norm: AEC-Q200
на замовлення 1443 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 84
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 1000PF 100V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Open Mode, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 1000 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL10B102KC8WPNC CL10B102KC8WPNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10B102KC8WPNC_Spec.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1nF+/-10% 100V X7R 1 0603
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 47
CL10B102KC8WPNC CL10B102KC8WPNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL10B102KC8WPNC_Spec.pdf Description: CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Tolerance: ±10%
Features: Open Mode
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 1000 pF
Мінімальне замовлення: 45
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Open Mode
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 1000 pF